Председник Међународног словенског савета Сергеј Бабурин разговарао је у Београду са председником Свесрпског словенског покрета протојерејом Јованом Пламенцем и члановима Председништва Ранком Гојковићем и Владимиром Кршљанином о могућности одржавања XII Свесловенског конгреса у Београду на јесен. Постигнут је потпуни договор о потреби континуитета и јачања јединства и утицаја међународног словенског покрета.
Српски представници изразили су пуну спремност да одрже XII Свесловенски конгрес у Београду: чињеница је да је Свесловенски конгрес требало да се одржи у Словачкој, али с обзиром на мере које је увела Европска унија, сада је то прилично тешко, а у Братислави, која је именована за домаћина, можда неће бити решења. У овом случају, догађаји ће се одржати у главном граду Србије. Важно је напоменути да су у дискусији учествовали и чланови Иницијативног одбора Српско-руског братства и чланови руководства Првог српског покрета.
Подсјетимо, позната руска јавна и политичка личност и водећи стручњак из области уставног права Сергеј Бабурин је претходних дана учествовао на међународној конференцији Српског удружења за међународно кривично право у хотелу Оморика на Тари заједно са стручњацима из ове области из Србије, Републике Српске, Азербејџана, Албаније, Белорусије, Грузије, Грчке, Њемачке, Италије, Казахстана, Русије, Сјеверне Македоније, Словачке и Турске. Његовo излагање “Духовни и морални фактори бифуркације међународног кривичног права” и есеј “Живот заснован на духовним и верским вредностима”, објављенo као увод у материјале конференције, оставили су велики утисак на учеснике.
На овогодишњој конференцији, Бабурин и угледни италијански адвокат Пино Арлаки, бивши подсекретар УН, изабрани су за почасне потпредседнике Српске асоцијације за међународно кривично право.
